ANNA - Pierścionek złota markiza - szafiry i brylanty
Stosujemy wyłącznie naturalne kamienie szlachetne.
Pierścionki posiadają cechę Urzędu Probierczego potwierdzającą próbę złota.
Wykonywane są precyzyjnie przez najlepszych, polskich jubilerów.
Do każdego pierścionka dołączony jest certyfikat opisujący wyrób oraz parametry użytych kamieni.
ANNA - złoty pierścionek na zaręczyny, rocznicę ślubu i inne uroczyste okazje dla kobiety z klasą. Piękny szafir otoczony dziesięcioma błyskotliwymi brylantami, po bokach piękne dwa szafiry. Pierścionek wykonany jest ze szczególną starannością przez najlepszych jubilerów z Krakowa. Pierścionek z żółtego złota próby 585. Oprawa kamieni w białym złocie. Kamienie: diamenty/brylanty - 10szt o łącznej masie ok. 0,24ct, szafiry 3szt o łącznej masie ok. 1,20 ct.
Poznaj fascynujący świat kamieni szlachetnych ! Zajrzyj na naszą stronę KAMIENIE SZLACHETNE i dowiedz się więcej o ich rodzajach, właściwościach i występowaniu.
Podano masę pojedynczego kamienia w karatach (ct) lub łączną masę brylantów w przypadku biżuterii wielokamieniowej.
Masa brylantu podawana jest w karatach (ct) 1 ct = 0,200g czyli 1 gram brylantu ma masę 5 ct.
Nazwa „karat” wzięła się od greckiego słowa „keration” oznaczającego strączek drzewa karobowego zwanego też „chlebem świętojańskim”. Wysuszone nasiona tego drzewa mają jednolity rozmiar i masę 0,2 g. W czasach Imperium Rzymskiego służyły aptekarzom i jubilerom jako odważniki. Masa 1 karata została przeliczona na 0,2g w systemie metrycznym dopiero w roku 1907.
Więcej na temat masy brylantów znajdziesz na stronie CZYSTOŚĆ BARWA BRYLANTÓW.
Podaną barwę brylantu można porównać z poniższym diagramem, który jest uproszczoną skalą czystości bieli brylantów, ułożoną w kolejności od najczystszej bieli + (D) przez różne stopnie zażółcenia aż po barwę fantazyjną. Więcej na temat oceny jakości brylantów znajdziesz na stronie CZYSTOŚĆ I BARWA BRYLANTÓW.
Podaną czystość możesz odnaleźć na poniższym diagramie. Jest to międzynarodowa skala czystości brylantów ułożona od najczystszych (IF) do najbardziej zanieczyszczonych (P3). Więcej na temat oceny jakości brylantów znajdziesz na stronie CZYSTOŚĆ I BARWA BRYLANTÓW.