Krzemień pasiasty - kamień optymizmu, nasz narodowy kamień ozdobny.

Wrzesień 7, 2024

Nazywają go polskim diamentem.

Polski diament posiada trzy najważniejsze cechy kamienia jubilerskiego: rzadkość występowania, dekoracyjność (regularne ułożenie ciemnych i jasnych smug lub warstewek) oraz odpowiednią twardość. Stosowanie krzemienia w biżuterii zapoczątkował w 1972 roku sandomierski złotnik Cezary Łutowicz.

Jest jednym z najstarszych kamieni, które służyły człowiekowi. Wyrabiano z niego siekiery, ostrza, przedmioty domowego użytku. Okazy z charakterystycznie ułożonymi pasami służyły do rzeźbienia ozdób. Już starożytni docenili jego właściwości uzdrawiające, ochronne, energetyczne i wzmacniające jasnowidzenie.

Krzemień pasiasty doceniali już starożytni.

Grecy wszelkie odmiany krzemienia wykorzystywali jako amulety ochronne przed gniewem bogów , bożków i złych energii. Celtowie osadzali ostrza krzemowe w srebrze i nosili je przy sobie jako ochronę przeciw demonom i złośliwym duchom natury. W Skandynawii krzemowe noże symbolizowały bóstwo domowe. 

Kamień optymizmu.

Krzemień pasiasty jest przede wszystkim kamieniem optymizmu. Działa antydepresyjnie, chroniąc przed negatywnymi wpływami, wyciszająco nie pozbawiając energii wewnętrznej,  dodaje sił fizycznych usuwając znużenie i skutki przepracowania. Wpływa korzystnie na wygląd poprawiając stan skóry i włosów.

Krzemienie pasiaste, żeby zachowały swoją moc myjemy pod bieżącą wodą i suszymy w świetle księżyca.

Krzemienie pasiaste polecane są szczególnie dla skorpiona.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię